Kontaktuppgifter

Tveka aldrig att kontakta oss. Nedan hittar du kontaktuppgifter till våra olika anläggningar och de olika funktionerna på dessa.


Skanstull Marin

Adress

Sundstabacken 10

120 30 Stockholm

Växelnummer

Telefon: 08-556 709 00

Fax: 08-612 77 70

Öppettider

Må-fr: 10-18

Lö: 11-15

Sö: stängt

Långfredag till och med annandag påsk 19/4-22/4: stängt.

Valborgsmässoafton 30/4: 10-15

Första maj 1/5: stängt

Kristi himmelfärdsdag 30/5: 11-15

Sveriges nationaldag 6/6: stängt

Midsommarhelgen Torsdag 20/6: 10-15, 21/6-23/6 stängt

Mailadresser

Platschef: fredrik@skanstullmarin.se

Försäljning: oskar@skanstullmarin.se, johan@skanstullmarin.se,

Reservdelar och tillbehör: reservdelar@marindepan.se (via Danderyd)

Verkstad: nacka@marindepan.se (via Nacka)

Ekonomi: ekonomi@skanstullmarin.se


Marindepån Danderyd

Adress

Rinkebyvägen 10

182 36 Danderyd

Växelnummer

Telefon: 08-545 914 40

Fax: 08-612 77 70

Öppettider

Må-fr: 9-18

Lö: Stängt

Sö: Stängt

Särskilda öppetider i samband med helgdagar:

20/6 Dagen innan midsommarafton 09.00-14.00

21/6 Midsommarafton: Stängt

22/6 Midsommardagen: Stängt

Mailadresser

Platschef: fredrik@skanstullmarin.se

Försäljning: magnús@marindepan.se

Reservdelar och tillbehör: reservdelar@marindepan.se

Verkstad: verkstad.danderyd@marindepan.se

Ekonomi: ekonomi.danderyd@marindepan.se


Marindepån Dalarö

Postadress

Box 65

137 25 Dalarö

Besöksadress

Dalarö varvsväg 1

137 71 Dalarö

Växelnummer

Telefon: 08-501 501 05

Fax: 08-501 517 01

Öppettider

Må-fr: 8-17

Lö: 9-17

Sö: 9-17

Särskilda öppettider i samband med helgdagar:

 

Mailadresser

Platschef: mattias@marindepan.se

Försäljning: peder@marindepan.se

Reservdelar och tillbehör: reservdelar@marindepan.se (via Danderyd)

Verkstad: viktor@marindepan.se

Ekonomi: ekonomi.dalaro@marindepan.se


Marindepån Nacka

Adress

Brantvägen 3

133 42 Saltsjöbaden

Växelnummer

Telefon: 08-556 709 11

Öppettider

Må-fr: 8-17

Lö: stängt

Sö: stängt

Särskilda öppettider i samband med helgdagar:

Nationaldagen, 6 juni:  Stängt

Dagen före Midsommarafton 20/6: 8-14

Midsommarafton 21/6 :  Stängt

 

 

 

Mailadresser

Alla frågor: nacka@marindepan.se

Ekonomi: ekonomi.nacka@marindepan.se


Marindepån Roslagen

Adress

Moreviksvägen 15

760 10 Bergshamra

Växelnummer

Telefon: 0176-26 20 44

Öppettider

Må-fr: 8-17

Lö: stängt

Sö: stängt

Särskilda öppetider i samband med helgdagar:

20/6: 8-14

21/6: STÄNGT

   

Med vänlig hälsning från det glada gänget i Roslagen!

Benny, Kjell, Jacob

Mailadresser

Alla frågor: roslagen@marindepan.se

Ekonomi: ekonomi.roslagen@marindepan.se