Kontaktuppgifter

Tveka aldrig att kontakta oss. Nedan hittar du kontaktuppgifter till våra olika anläggningar och de olika funktionerna på dessa.


Skanstull Marin

Adress

Sundstabacken 10

120 30 Stockholm

Växelnummer

Telefon: 08-556 709 00

Fax: 08-612 77 70

Öppettider

Må-fr: 10-18

Lö: Stängt

Sö: Stängt

Torsdag 9/12 stänger vi 15:00

Under perioden mellan den 17 december och 17 januari har vi stängt för Jul och Nyårsfirande samt en smula vila inför ännu ett fantastiskt båtår under 2022. 

Vill ni under denna period komma till oss för att kika på båtar går det bra att kontakta oss på telefon 08-556 709 00 alternativt salj@skanstullmarin.se för att boka in en tid för ett privat besök i vår utställning på Sundstabacken. 

God Jul & Gott Nytt båtår önskar alla vi på Skanstull Marin. 

 

Mailadresser

Försäljning: johan@skanstullmarin.se, victor@skanstullmarin.se,

Logistik och leveranser: niclas@skanstullmarin.se

Verkstad: nacka@marindepan.se (via Nacka)

Ekonomi: ekonomi@skanstullmarin.se


Marindepån Dalarö

Postadress

Box 65

137 25 Dalarö

Besöksadress

Dalarö varvsväg 1

137 71 Dalarö

Växelnummer

Telefon: 08-501 501 05

Fax: 08-501 517 01

Öppettider

Må-fr: 8-17

Lö: Stängt

Sö: Stängt

JULSTÄNGT 10 DECEMBER - 17 JANUARI

OBS! För visning av nya båtar utanför våra öppettider: Kontakta Peder på 08-503 35 163 eller Leo på 08-545 914 42.

 Vi önskar alla våra kunder en God Jul och ett Gott Nytt År!

Mailadresser

Platschef: mattias@marindepan.se

Försäljning: peder@marindepan.se

Reservdelar och tillbehör: reservdelar@marindepan.se

Verkstad: viktor@marindepan.se

Ekonomi: ekonomi.dalaro@marindepan.se


Marindepån Nacka

Adress

Brantvägen 3

133 42 Saltsjöbaden

Växelnummer

Telefon: 08-556 709 11

Öppettider

Må-fr: 8-17

Lö: Stängt

Sö: Stängt

Torsdag 9 dec stänger vi kl 13

Julstängt: 17 december - 10 januari

 

OBS! För visning av båtar utanför våra öppettider: Kontakta Leo på 08-545 914 42.

 Vi önskar alla våra kunder en God Jul och ett Gott Nytt År!

Mailadresser

Alla frågor: nacka@marindepan.se

Försäljning: leo@marindepan.se

Ekonomi: ekonomi.nacka@marindepan.se


Marindepån Roslagen

Adress

Moreviksvägen 15

760 10 Bergshamra

Växelnummer

Telefon: 0176-26 20 44

Öppettider

Må-fr: 8-17

Lö: Stängt

Sö: Stängt

Torsdag 9/12 har vi öppet 08-12

Fredag 10/12 har vi stängt pga utbildning. 

Under perioden mellan den 17 december och 17 januari har vi stängt för Jul och Nyårsfirande samt en smula vila inför ännu ett fantastiskt båtår under 2022. 

God Jul & Gott Nytt båtår önskar vi på Marindepån Roslagen. 

 

 

Mailadresser

Alla frågor: roslagen@marindepan.se

Ekonomi: ekonomi.roslagen@marindepan.se


Marindepån Danderyd

Efter 16 händelserika år på Rinkebyvägen 10 i Danderyd har vi valt att sälja fastigheten och i samband med detta kommer vi att avveckla vår verksamhet på denna plats. Vi fortsätter att bedriva marinverksamhet i samma omfattning på våra fyra andra anläggningar i Stockholm.

Växelnummer

Telefon: 08-545 914 40

Mailadresser

Alla frågor: info@marindepan.se