Kontaktuppgifter

Tveka aldrig att kontakta oss. Nedan hittar du kontaktuppgifter till våra olika anläggningar och de olika funktionerna på dessa.

Skanstull Marin

Adress

Sundstabacken 10

120 30 Stockholm

Växelnummer

Telefon: 08-556 709 00

Fax: 08-612 77 70

Öppettider

Må-fr: 10-18

Lö: 11-15

Sö: stängt

Avvikande öppettider

Helgdagar stängt.

Lördagen den 2/9 har vi stängt på grund av flytande båtmässan i Gustavsberg. Välkommen att besöka oss där.

Mailadresser

Platschef: fredrik@skanstullmarin.se

Försäljning: lars@skanstullmarin.se, oskar@skanstullmarin.se

Reservdelar och tillbehör: reservdelar@marindepan.se (via Danderyd)

Verkstad: nacka@marindepan.se (via Nacka)

Ekonomi: ekonomi@skanstullmarin.se

Marindepån Danderyd

Adress

Rinkebyvägen 10

182 36 Danderyd

Växelnummer

Telefon: 08-545 914 40

Fax: 08-612 77 70

Öppettider

Må-fr: 9-18

Lö: 11-15

Sö: stängt

Avvikande öppettider

Kristi himmelsfärdshelgen har vi öppet torsdag 11-15, fredag 9-18 och lördag 11-15.

Sveriges nationaldag (6 juni) har vi öppet 11-15.

Den 22:a juni har vi öppet 9-14.

Midsommarhelgen (23-25 juni) har vi stängt.

Mailadresser

Platschef: john@marindepan.se

Försäljning: philip@marindepan.se

Reservdelar och tillbehör: reservdelar@marindepan.se

Verkstad: verkstad.danderyd@marindepan.se

Ekonomi: ekonomi.danderyd@marindepan.se

Marindepån Dalarö

Postadress

Box 65

137 25 Dalarö

Besöksadress

Dalarö varvsväg 1

137 71 Dalarö

Växelnummer

Telefon: 08-501 501 05

Fax: 08-501 517 01

Öppettider

Må-fr: 9-17

Lö: 10-15

Sö: 10-15

Kristi himmelsfärdshelgen har vi öppet torsdag 10-15, fredag 9-17 och lördag 10-15.

Mailadresser

Platschef: mattias@marindepan.se

Försäljning: john.a@marindepan.se

Reservdelar och tillbehör: reservdelar@marindepan.se (via Danderyd)

Verkstad: viktor@marindepan.se

Ekonomi: ekonomi.dalaro@marindepan.se

Marindepån Nacka

Adress

Brantvägen 3

133 42 Saltsjöbaden

Växelnummer

Telefon: 08-556 709 11

Öppettider

Må-fr: 8-17

Lö: stängt

Sö: stängt

Avvikande öppettider

Helgdagar stängt.

Dag före helgdag 8-14.

Mailadresser

Alla frågor: nacka@marindepan.se

Ekonomi: ekonomi.nacka@marindepan.se

Marindepån Roslagen

Adress

Moreviksvägen 15

760 10 Bergshamra

Växelnummer

Telefon: 0176-26 20 44

Öppettider

Må-fr: 8-17

Lö: stängt

Sö: stängt

Mailadresser

Alla frågor: roslagen@marindepan.se

Ekonomi: ekonomi.roslagen@marindepan.se

Marindepån och Skanstull Marin

Telefon växel: 08-503 351 50

Epost: info@marindepan.se

Marindepån Stockholm AB

Rinkebyvägen 10

182 36 Danderyd

Visa alla våra kontaktuppgifter

Öppetider (butik)

Klicka för tider under långhelger

Marindepån Dalarö

må-fr: 9-17

lö: 10-15

sö: 10-15

Marindepån Nacka

må-fr: 8-17

lö: stängt

sö: stängt

Marindepån Roslagen

må-fr: 8-17

lö: stängt

sö: stängt

Marindepån Danderyd

må-fr: 9-18

lö: 11-15

sö: stängt

Skanstull Marin

må-fr: 10-18

lö: 11-15

sö: stängt

Sammarbeten

Interboat: Sveriges ledande kedja av båthandlare.

Sweboat: Båtbranschens riksförbund.

Dela Båt: Båtpooler för hela landet.

SökBåt.se: Båtbranschens annonssite.