Mer om Linder 400, Yamaha F15 4-takt med ratt

Share


Linder 400, Yamaha F15 4-takt med ratt

Pris: 29.000:-

Nu säljer vi en Linder Sportsman 400 med styrpulpet och Yamaha F15 4-taktsmotor. Både båt och motor är från 2004.

Linder Sportsman 400 är en populär svensk aluminiumbåt, känd för att vara lätt, stabil och lätt att hantera. En mycket mångsidig båt som passar bra för fiske, bad, utflykter och transporter på sjön.

Båten är väl använd och har bruksspår, men är i fullt användbart skick och har många fina års användning kvar. Yamaha F15 är en pålitlig och bränslesnål 4-taktsmotor.

En trevlig och lättskött kombination för dig som vill ha en praktisk, lättskött och oömtålig plåtbåt. Ny oanvänd vindruta medföljer båten, även åror i mycket bra skick. Motorkåpan är målad mot stöld. Trailer ingår EJ!

Typ av försäljning: Egen försäljning

Användning

4 passagerare
Båttyp: Styrpulpet

Båtfakta

Status:
Begagnad
Material:
Aluminium
Modellår:
2004
Längd (m):
4,01
Bredd (m):
1,64
Vikt (kg):
125
Motortyp:
Utombordare

Motorfakta

Motor:
YAMAHAF15
Effekt (hk):
15
Drivmedel:
Bensin
Årsmodell, motor:
2004
Rek motor(hk):
6 - 20

Dokument

Utrustning

doneÅror
doneBatteri
doneBränsletank

Båten finns hos

SKANSTULL MARIN

SKANSTULL MARIN

Skanstull Marin är en av Sveriges mest anrika anläggningar för båt- och motorförsäljning. Sedan 1965 har kunderna haft tillgång till denna centralt belägna anläggning med gratis parkering

Adress: SUNDSTABACKEN 10, 120 30, STOCKHOLM

Telefon: 08-556 709 00

Webbplats: //www.marindepan.se

Kontakta säljare

SKANSTULL MARIN

Victor Boström
Victor Boström
local_phone 08-556 709 07

+ Bli kontaktad av säljaren

På vilket sätt föredrar du att vi kontaktar dig?

Karta