Nu har du chansen att bli andra ägaren till denna så nära sprillans ny prisvärda Askeladden C83 med Suzuki DF350 ATXX.
Kompromisslös båt!
Båt och motor har omsorgsfullt vinterförvarats inomhus vintern 2024 och motorn sertvats hos auktoriserad Suzuki-verkstad, vilket säkerställer att motorn är i perfekt skick. Askeladdens C83 sticker ut med sitt fantastiska TSI-skrov med dubbla steg, rejält toautrymme och en stor mid-kabin så att du kan åstadkomma sovplatser för 6 personer ombord. Med 350hk presterar båten uppemot 45knop och luftstegen drar dessutom ner förbrukningen.
Trygg affär med varudeklaration & garanti
Båten är väldigt sparsamt använd och nuvarande ägaren säljer båten just av anledningen att den inte används som sig bör. I dagsläget har motorn endast 15 gångtimmar. Båten inkommer till Skanstull Marin fredag 12/9 och vi kommer omgående att utfärda en varudeklaration. Du kan redan nu köpa detta prisvärda ekipage och ett tryggare begagnat båtköp går inte att hitta. Både båt och motor omfattas av fabriksgaranti så inga tråkiga överraskningar. Vi erbjuder förmånlig finansiering via Swedbank Finans.
Extra utrustning som ingår:
Topline paket:
Kontakta oss idag för mer information!
Typ av försäljning: Försäljningsuppdrag
Skanstull Marin är en av Sveriges mest anrika anläggningar för båt- och motorförsäljning. Sedan 1965 har kunderna haft tillgång till denna centralt belägna anläggning med gratis parkering
Adress: SUNDSTABACKEN 10, 120 30, STOCKHOLM
Telefon: 08-556 709 00
Webbplats: //www.marindepan.se